niedziela, 18 sierpnia 2013

Kolej na mnie..doceniajmy rękodzieło!!!

Przeczytałam akcje i od razu dołączyłam się do niej,podpisując się moimi dwiema rękami
źródło bloga 
Ciężko wycenić swoją pracę,kto nie potrafi tego zrobić rozdaje za darmo jako prezenty wiem co mówię bo wiele dziewczyn się z tym boryka,Ja tez miałam z tym problem.
Oceniałam siebie bardzo surowo,porównywałam sie z innymi koleżankami i ciągle miałam wrażenie ze żadnej z nich nie dorównam ...:( Wiec nie pozostawało mi nic innego tylko rozdawać moje prace w które i tak wkładałam wiele czasu i serca, chociaż mała garstka osób doceniała to co robię..

To były moje początki ,ale teraz jest inaczej co najważniejsze uwierzyłam w siebie ale znów zawiodłam sie na ludziach:(
Przetoczę pewną krótka historie otóż moje początki to bukiety z krepy


Zaczęłam je sprzedawać za 110 zł koleżanka stwierdziła ...a czemu tak drogo!!!? przecież BIBUŁA taka tania ..jaka Bibuła pomyślałam- przecież z bibuły nie skręcę kwiatka aby tak wyglądał!
Moja koleżanka poniekąd zazdrościła mi ze matka trójki dzieci ma czas na jakieś skręcanie i zarabianie pieniędzy...i tu nie chodziło o pieniądze tylko o to co bardzo lubię robić, o coś co wyprowadziło mnie z depresji.
Małymi krokami dochodziłam do tego żebym miała zamówienie z terenów Polski a nie tylko pośród znajomych jeden kosz na 2 miesiące.Chciałam się spełniać,ale szyderstwo ludzi którzy by chcieli za darmo przechodziła ludzkie pojęcie !!!
Pewnego razu zrobiłam kartkę i umieściłam wręczając kosz jednej ze znajomych która tez stwierdziła ze za drogo

Kosz wiklina 35 zł
Krepina 4 sztuki :6 zł x4 sztuki+ 24 zł
łodyżki :5 zł
organzyna obszyta:4,90
dodatki typu liście:3,90
dodatki typu susz:  4,90
dodatki wstążka :2,40
gąbka florystyczna:2,50
sizal:2,50
klej do pistoletu 2 sztuki :1,60
prąd który zużyje pistolet do kleju

Oraz mój czas ile bym chciała zarobić za prace nad koszem która trwa jak dla mnie 6 godzin.5 zł na 1h? ok 30 zł dodatkowo moja praca

Szybko policzyłeś? no to widzisz ze 110 zł to jak za darmo wiec ceny koszy teraz u mnie kupisz wedle dodatków-współpracuje z zamawiającym
Ktoś chce zamówienie do 110 zł mówię co mogę zrobić -jak komuś nie pasuje odsyłam do koleżanek ! i Słysze --o odsyłasz do konkurencji!!! Jak do konkurencji skoro my Rękodzielniczki traktujemy siebie jak Rodzina
Nie jesteśmy tanią chińszczyzna !!! Robimy prace oryginalne i indywidualne ..Nie jesteśmy tanią siłą roboczą!
Musimy sie wspierać i tanio nie sprzedawać!!!
A co do mojej koleżanki sama spróbowała i przyznała mi racje oraz przeprosiła
A o to bardzo mądry cytat

"Dawno temu w Paryżu modna dama udała się do modystki aby zamówić nakrycie głowy ostatni krzyk mody. Modystka owo nakrycie wykonała zużywając 5 metrów wstążki. Kiedy dama usłyszała cenę z oburzeniem zawołała: Co!!!! 300 franków za 5 metrów wstążki!!?? Pani chyba oszalała! Na to modystka kilkoma sprawnymi ruchami rozpruła piękny czepek, zwinęła wstążkę podała oburzonej damie i powiedziała. Zapłata jest za moje umiejętności i prace, wstążkę daje pani gratis!"

2 komentarze:

 1. Przed chwilą wypowiadałam się na ten temat na jednym z blogów;)
  To prawda co piszesz,ale tak jak tam,tak i tutaj wspomnę,że takie akcje prowadzone na blogach trafią raczej do rękodzielniczek,które myślą tak samo.
  Potrzebna jest taka akcje,ale przeprowadzona tam,gdzie trafi do ludzi,do potencjalnych klientów.
  To im trzeba otworzyć oczy.
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za odwiedziny, za miłe słowa w postaci komentarzy.
Serdecznie Pozdrawiam